چرا معماری در ایران بسیار مهم است؟

کمک رسانی به طراحی شما در رشته معماری

کافیست یک نگاهی به شهرتهران بیندازید و کمی آنرا با شهرهای مهم دنیا مقایسه کنید تا اهمیت معماری برای شما هویدا شود! چرا راه دور برویم؟ استانبول ترکیه!

متاسفم واقعا! معماری در ایران مهم است چون در تهران صدها هزار خانه زشت و بدسلیقه ساخته شده . اگر فرض کنیم در تهران یک میلیون ساختمان وجود دارد هیچ کدام از آنها شبیه هم نیستند. در واقه یک میلیون ساختمان مختلف داریم و برای همین شهر ما واقعا زشت است!!! تهران یکی از زشت ترین شهرهای جهان است! وقتی قالیباف مامور کلانتری یا احمدی نژاد بسیجی شهردار تهران شوند نتیجه اش هم همین باید باشد. متاسفانه مشکل ما ریشه ای است و نباید به معماران خورده گرفت!

فیلم آدم برفی بیش از 20 سال پیش ساخته شد و در خیابان های استانبول ترکیه برداشت شد. اگر در آن دقت کنید ترکیه همانند امارات و استانبول همانند دبی از ایران خیلی عقب تر و کوچک تر بودند و خیابان ها بسیار کثیف و سطح فرهنگ مردم از مردم ایران پایین تر و شکل خانه ها بسیار زشت بود. اما در طی این 20 سال که ما ایرانی ها در شرایط حساس کنونی بودیم و هاشمی و خاتمی و احمدی نژاد و روحانی هر کدام هشت سال هشت سال بر سر قدرت بودند و معلوم شد که تمامی پول نفت برای کمک به متحدان خارجی سوریه و لبنان و فلسطین و روسیه و غیره صرف می شده و نوعی باج به آنها بوده و یا توسط آقازاده ها اختلاس می شده و به سمت غرب می رفته و مردم هم هیچ گونه رفاه و پیشرفتی نداشتند و بودجه های عمرانی نیز حیف و میل می شد و شهرداری ها نیز اوضاع مشابهی از بخور بخور ها داشتند , ترکیه و امارات به فکر توسعه کشور خود بودند و از ما جلو زدند. آنها با جهان صلح کردند و میلیارد ها دلار سرمایه خارجی بخود جذب کردند و در عرصه شهرسازی و معماری بسیار پیشرفت کردند و شهرهای بسیار زیبایی را ساختند. در ترکیه خانه ها و ساختمان ها متحدالشکل و متحد الرنگ و خداوند هم آب و هوای بسیار معتدل و خوبی نثار انان کرد! اما در امارات آنها خودشان هوای شهرشان را خنک می کنند! بلندترین برج های جهان را ساختند و مرکز تفریح و گردشگری جهان شدند. اما ایران چه ؟؟؟ بجز دزدی و غارت و فقر و فحشا و اختلاس و گرانی و اغتشاش و اعتراض و خیانت و اختلاس و زندان و اعدام و خشم و ترافیک و آلودگی هوا و دعوا و پراید و مرگ چه چیز دیگری در این کشور شنیدید؟؟؟؟

هرچند معماران هم فقط ساختمان خود را میبینند و به بافت محله و کوچه و ساختمان های اطراف خود نگاهی نمیکنند و یک نفر باید اینها را به آنان یاد بدهد!!! هنوز هم راه غیرقابل بازگشت نیست و امید هست. باید آدمی که کار بلد است و شهرسازی و خانه سازی بلد است روی کار بیاید. کسی که کشورداری بلد است!

Summary
چرا معماری در ایران بسیار مهم است؟
Article Name
چرا معماری در ایران بسیار مهم است؟
Description
کافیست یک نگاهی به شهرتهران بیندازید و کمی آنرا با شهرهای مهم دنیا مقایسه کنید تا اهمیت معماری برای شما هویدا شود! چرا راه دور برویم؟ استانبول ترکیه!
Author
Publisher Name
معمارمای
Publisher Logo